Kurumsal

Hakkımızda

Hakkımızda

Dolphiner Tekstil Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.'nin tarihi 1992 yılında "Öztekin" adı ile başlıyor.

1996 yılına kadar yalnızca iplik alım-satım faaliyetlerine devam eden firma, bu tarihten sonra ticari faaliyetlerinin yanına büküm, çözgü üretim ve iplik boyama tesislerini "Yunus Tekstil" adı ile kurarak üretim faaliyetlerine başlamış, 2017 yılında markalaşmış olduğu "Dolphin" adını, küreselleşmeye yönelik hedefleri doğrultusunda ünvanına eklemiştir.

Halihazırda üretimini, Tuzla Deri Organize Sanayi bölgesinde 10.000m2 alanda entegre olarak kurulu modern tesislerinde, sektöründe lider makine üreticilerinin ileri teknolojilerini kullanarak gerçekleştirmekte olan Dolphiner Tekstil, kalite, fiyat ve sürdürülebirlik olarak dünyadaki tüm iplik üreticileriyle rekabet edebilir konumdadır.

Firma, uzun yıllara dayanan bilgi birikimiyle, Türkiye'de ve dünyada sektöründe söz sahibi olma yolunda hızla yol kat ederek, sektördeki tecrübesi ile içinde bulunduğu piyasada kendisine köklü bir yer edinmiştir. Tekstil, özellikle "dokuma etiket, dar dokuma ve çorap" sektörlerinin önde gelen kuruluşları arasında olup, dinamik yatırım enerjisi ile yerini korumaya devam etmektedir.

Yıllık Deneyim

M² Üretim Alanı

+
Renk Çeşidi
Misyonumuz

Misyonumuz, sürekli gelişim anlayışı ile ürün kalitesi, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarken, ülke ekonomisi için artı değer üreten, çevreye karşı olan sorumluluğunun farkında olan ve bunu ilkesi benimseyen, güvenilir ve itibarlı bir şirket olarak sektördeki varlığımızı sürdürmektir.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, küresel pazarda sürdürülebilir büyümesini korurken, güven duyulan, yenilikçi ruhunu koruyarak, çevreye, ülkemize ve insana duyarlı bir firma olmaktır.